Koncert „Wojciech Młynarski. Awers – rewers” w TVN24!

53. Festiwal Piosenki Studenckiej dobiegł końca. Jednak to nie koniec muzycznych wrażeń. 1 listopada, o godz. 20.30 na TVN24 widzowie będą mieli okazję zobaczyć retransmisja koncertu „Wojciech Młynarski. Awers – rewers”.

Koncert „Wojciech Młynarski. Awers – rewers” w TVN24!

Fot. materiały prasowe / Kino Pod Baranami

Studencki Festiwal Piosenki to najstarszy krakowski konkurs muzyczny. Jego pierwsza edycja (pod nazwą Ogólnopolski Studencki Konkurs Piosenkarzy) odbyła się w 1962 roku. Formuła festiwalu przewiduje konkurs główny, w którym o laur Studenckiego Festiwalu Piosenki rywalizują artyści z różnych stron Polski, oraz koncerty towarzyszące twórców związanych z Krakowem i konkursem. W tym roku przed jury zaprezentowało się 28 wykonawców wyłonionych w trakcie całorocznych castingów.

Tegoroczny finałowy koncert jest poświęcony zmarłemu w marcu Wojciechowi Młynarskiemu. Na scenie wystąpiło ośmiu młodych artystów m.in. Beata Banasik, Adrianna Maja Kućmierz, Agnieszka Przekupień, Agata Rożankowska, Anastazja Simińska, Jakub Pawlak, Paweł Ruszkowski, Piotr Tłustochowicz oraz goście specjalni – Maciej Maleńczuk i Jan Młynarski.