Trzeba by wiele, bym z ciebie zrezygnował

Jako dziecko, zawsze byłem zafascynowany Afryką. Kochałem filmy o doktorze Livingstone i misjonarzach.    Chodziłem do szkoły katolickiej dla chłopców, a wielu nauczycieli wykonywało pracę misyjną w Afryce.      Opowiadali nam o tym, jak błogosławią mieszkańców wioski, ich Biblię,ich książki,ich plony,a kiedy padało,  błogosławili deszcz. To właśnie z tych wspomnień wziął się wers „błogosławię deszcze w Afryce” – opowiadał piosenkarz David Paich podczas wywiadu udzielonego gazecie The Guardian w 2018 roku.
Tłumaczenie tekstu utworu „Africa” zespołu TOTO – Davida Paich.
Siłą tego tekstu jest to że do dziś nie wiadomo o czym on jest

Słyszę wieczorny odgłos bębnów ale ty słyszysz tylko szept cichej rozmowy. Przylatujesz pół godziny przed czasem. Oświetlane przez księżyc żagle jak skrzydła odbijają gwiazdy prowadzące mnie do zbawienia.

Zatrzymałem starca przy drodze W nadziei na odnalezienie dawno zapomnianych słów lub pradawnych melodii Odwrócił się do mnie, jakby chciał powiedzieć „pospiesz się chłopcze, to czeka tam na Ciebie” Trzeba by wiele, bym z Ciebie zrezygnował Nawet sto i więcej ludzi nie jest w stanie nic zrobić. Błogosławię deszcze Afryki, Robienie rzeczy, których nigdy nie robiliśmy, potrwa trochę czasu. Dzikie psy wyją nocą, jako że stają się niespokojne wypatrując samotnego towarzystwa Wiem, że muszę zrobić co słuszne To jasne jak to, że Kilimandżaro wznosi się niczym Olimp ponad Serengeti Dążę do uleczenia tego, co mam głęboko w sobie, przerażony tym, czym się stałem Trzeba by wiele, bym z ciebie zrezygnował Nawet sto i więcej ludzi nie jest w stanie nic zrobić. Błogosławię deszcze Afryki, Robienie rzeczy, których nigdy nie robiliśmy, potrwa trochę czasu. Pospiesz się chłopcze, ona czeka tam na ciebie Trzeba by wiele, bym z Ciebie zrezygnował Nawet sto i więcej ludzi nie jest w stanie nic zrobić. Błogosławię deszcze Afryki Błogosławię deszcze Afryki Błogosławię deszcze Afryki Błogosławię deszcze Afryki Błogosławię deszcze Afryki Robienie rzeczy, których nigdy nie robiliśmy, potrwa trochę czasu.

Print Friendly, PDF & Email