Komunikat Zarządu RKS Gdynia na temat rozgrywek ligowych

Na mocy porozumienia klubów sportowych UKS Iskra oraz RKS Gdynia informujemy
o włączeniu zawodników RKS Gdynia do rozgrywek Juniorskich Pomorskiego Związku Piłki Nożnej
w klasie:

POZPN – JC2 dla rocznika 2005-2006
POZPN – JC1 dla rocznika 2007-2008

Oznacza to, że zawodnicy członkowie klubu RKS Gdynia będą powoływani na mecze ligowe do drużyn UKS Iskra. W związku z powyższym wszyscy członkowie ( rodzice w imieniu zawodników) RKS Gdynia są zobowiązani do wykonania poniższych czynności w podanym poniżej nieprzekraczalnym terminie.

Do dnia 09-06-2018 r

 • podpisania Deklaracji Gry Amatora PZPN-UKS-Iskra na sezon 2018/2019 – tj. zobowiązania do uczestniczenia w rozgrywkach Juniorskich  C1-C2 PZPN od 1 września 2018 r do 30 czerwca 2019 r. (Deklaracje podpisuje rodzic oraz zawodnik w obecności trenera – nie ma możliwości pobrania deklaracji do podpisu. W związku z powyższym do podpisania deklaracji proszę się zgłaszać po treningach lub telefonicznie

Do dnia 30-06-2018 r

 • przysłania na e-mail – rksgdynia@gmail.com – skanu aktualnych  Badań Lekarskich – Sportowych –                ( rejestracja w COMS )
 • podpisania nowej deklaracji członkowskiej RKS Gdynia

Do dnia 30-08-2018 r

 • zarejestrowanie się na stronie klubowej i wykupienie ubezpieczenia klubowego
Zgodnie z regulaminem - zawodnicy powołani na mecze - niezwłocznie wysyłają potwierdzenie uczestnictwa 
lub uzgodnione z trenerem usprawiedliwienie - np. zwolnienie lekarskie lub inne ważne powody
Nasi zawodnicy grający w lidze pozostają członkami klubu RKS Gdynia ze wszystkimi przywilejami wynikającymi 
z członkostwa - składki i treningi zgodnie z harmonogramem ( nie będziemy zwiększać ilości treningów)

Proszę o niezwłoczne potwierdzenie odczytania tego komunikatu poprzez wysłanie SMS-a o treści ” LIGA” na numer 509-611-795 lub wypełnienie formularza poniżej.


UZASADNIENIE

Szanowni Państwo

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważna jest rywalizacja w rozwoju nie tylko sportowym dzieci i młodzieży. Jeden z artykułów – Znaczenie rywalizacji w rozwoju dziecka w kategorii PORADY TRENERÓW 

Efekty szkolenia sportowego na jednym meczu rozegranym przez zawodnika w lidze juniorów można porównać do kilku zwykłych jednostek treningowych. Nie da się uzyskać właściwej motywacji i rozwoju  bez rywalizacji na odpowiednim poziomie sportowym, o który my trenerzy, nauczyciele rodzice mamy obowiązek zadbać. Dla członków RKS Gdynia którzy dotrwali do tego momentu to duża nobilitacja i nagroda za dotychczasowa pracę i ogromna szansa na rozwój. Dla najlepszych gra w lidze może być trampoliną do dalszych sukcesów np. powołania do ligi na szczeblu wojewódzkim a dalej krajowym. Takiej szansy nie dostaje żaden nowy zawodnik w klubach z selekcją ( treningi 4x w tygodniu ) takich jak Arka, Bałtyk i inne Akademie gdzie do ligi dostają się tylko najlepsi – ze względu na ilość zawodników biorących udział w danej grupie wiekowej. Jeśli nawet myślimy że nasze dziecko nie będzie zawodowym piłkarzem to nie wolno nam sportu traktować nie poważnie – nie wolno nam zabierać wiary i marzeń bo one są motorem samodyscypliny  i odpowiedniej motywacji do rozwoju

Fragment artykułu – Rywalizacja jest dobra – przekonują psycholodzy – pod warunkiem, że trenerzy, rodzice i nauczyciele dbają o jej prawidłowy przebieg – dodają.Rozwój talentów, umiejętność działania w grupie, a także zdolność akceptowania porażek i wyciąganie z nich wniosków to zalety, które płyną z rywalizacji.
Gdy konkurencja przybiera niezdrowe formy, może się okazać szkodliwa dla psychiki.
Trenerzy za psychologami twierdzą, że rywalizacja w życiu małego człowieka jest niezbędna: zaznawszy smaku porażki i zwycięstwa, młodzi sportowcy wyrabiają w sobie umiejętność radzenia z problemami w dorosłym życiu. Ważne jest również by udział dziecka w rywalizacji był związany z jego zainteresowaniami, a nie ambicjami rodziców.

POTWIERDZENIE ODCZYTANIA KOMUNIKATU - LIGA

 

Weryfikacja

Klubowe wyjście na mecz Arka Gdynia – Śląsk Wrocław 19-05-2018 h18

W związku z naszym udziałem w turnieju Akademii Klasy Extra otrzymaliśmy wejściówki na ostatni mecz kolejki Extra Klasy – Arka Gdynia – Śląsk Wrocław, który odbędzie się 19 maja 2018 roku o godzinie 18:00 na stadionie miejskim w Gdyni.

Wyjście na mecz ma charakter integracyjny i prestiżowy dla zaznaczenia naszej obecności i współtworzenia klubu. Dlatego proszę o dołożenie starań i obecność członków klubu działaczy, rodziców , zawodników i tych którzy wzięli udział w turnieju Akademia Klasy Extra

Mecz jest nagrodą dla klubu za udział w turnieju dlatego nie wypada nagrody nie odebrać. Ponadto  na meczu przewidziana jest uroczystość zakończenia kariery przez Krzysztofa Sobieraja – zawodnika Arki Gdynia, który odwiedził nas na treningu zimą tego roku. W związku z możliwościami nawiązania szerszej współpracy klubu  z Panem Krzysztofem proszę o wzięcie udziału w meczu w strojach klubowych tak abyśmy mogli zaznaczyć naszą obecność. Ponadto na mecz można zabrać szaliki lub inne atrybuty Arki Gdynia.

Na mecz zaproszeni są również rodzice. W celu wzięcia udziału w meczu w przypadku zawodników i rodziców którzy nie są wpisani w deklaracjach członkowskich proszę o podanie Imion i Nazwisk oraz nr PESEL  osób które maja wejść na stadion w formie wiadomości SMS.

przykład:

Stefan Kowalski- pesel:77091405166

Michał Kowalski- pesel:06102318157

lub telefonicznie na numer  – 509611795 w calu podania tych danych .Zostaną one podane w zbiorczej informacji klubu do rezerwacji miejsc w systemie stadionowym.

Pozostałych proszę o potwierdzenie udziału poprzez wysłanie SMS – a o treści „ARKA19” dlatego że przyznane bilety muszą być wykorzystane

Bilety będą do odbioru w dniu meczu  – informacja u trenera – Waldka Z.

Dla dzieci które idą na mecz pod opieka trenera zbiórka 19-05-2018 godzina 17:15 – ul. Kaliska 35a

 

ze sportowymi pozdrowieniami

Zarząd RKS Gdynia

 

Powołania na turniej Akademia Klasy Extra 09-05-2018

W dniu  9 maja 2018 r. w Godzinach 10:00 do 15:00 na obiekcie – Narodowy Stadion Rugby Gdyńskiego Centrum Sportu w Gdyni, ul. Górskiego 10 odbędzie się gminny turniej Akademia Klasy Extra – edycja 2018 r.

Turniej odbywa się w porozumieniu z wydziałem oświaty i jest wyróżnieniem dla uczniów czynnie uprawiających sport lub którzy wyróżniają się w sporcie szkolnym.

W związku z prestiżem turnieju i zaproszeniem do udziału w nim klubu RKS Gdynia informuję o powołaniu zawodników z roczników 2006 i młodsi do udziału w turnieju.

Powołania na turniej Akademia Klasy Extra 2018 otrzymują

Kacper Bober, Igor Żarnecki, Hugo Snuszka, Marcel Muszyński, Kuba Steinborn,Oskar Popławski, Amelka Pers, Natalia Mucha, Sylwek Mucha,Bartoss Laganowskis, Krzysztof Rochna, Szymon Bunk, Kacper Ścisiński.

Proszę o niezwłoczne potwierdzenia udziału lub braku udziału w turnieju lub kontakt telefoniczny z podaniem możliwości lub braku możliwości udziału w turnieju.

 

PIŁKA NOŻNA DLA DZIECI Z RODZICAMI

Pierwszy Trening

W środę 9 maja – 16:30 do 17:30 – Kompleks Sportowo Rekreacyjny – ul. Wieluńska – Mały Kack

RODZINNA PIŁKA NOŻNA

Szybkie zmiany społeczne i stale rosnące wymagania powodują, ze współczesne dzieci poddawane są działaniom które wywołują u nich stres. Zmiany społeczne i działania wokół nas są dezorientujące, niechciane, niezrozumiałe, niezamierzone dla dzieci ale często również dla Nas – rodziców, trenerów, opiekunów, wychowawców.

Co możemy zrobić ? Aby niwelować negatywne skutki takiego stresu, będącego wynikiem coraz szybszego stylu naszego życia? Powinniśmy starać się spędzać z naszymi dziećmi jak najwięcej czasu, wykorzystywać go efektywnie i być z nimi „obecnym” – tak naprawdę.

Co to oznacza? Przede wszystkim potrzebę osobistego zaangażowania we wspólną aktywność razem z dzieckiem. Dlatego warto trenować dawanie siebie na zajęciach, które dają nam możliwość aktywnego udziału. Piłka nożna jako bardzo popularna dyscyplina jest punktem wyjścia, inspiracją, zajawką na bazie których docieramy do znacznie ważniejszych zagfadnień. W Rodzinnej Piłce Nożnej mogą uczestniczyć zarówno chłopcy jak również dziewczęta. Z tego samego powodu w teningach może uczestniczyć zarówno mama jak i tata. Rodzinna Piłka Nożna jako element integralnego rozwoju stanowi z całą pewnością grupę zajęć, która całościowo i kompleksowo wpływa na harmonijny rozwój dziecka.

Dlaczego? Ponieważ wyzwala ruch, rozumiany jako mechanizm napędzający rozwój. To wyjątkowy czas treningu, który integruje wiele elementów wpływających na wszechstronny rozwój dziecka:

Po pierwsze jest to czas dla rodziców, którzy grają z dziećmi lub kibicują dzieciom. Tym samym zostaje zaspokojona podstawowa potrzeba dziecka jaką jest poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie wspólne działanie stwarza okazję do umacniania relacji rodzic-dziecko, rodzic-rodzic w naszej drużynie, rodzic – rodzic z drużyny przeciwnej i przekazywania wzorców postaw a więc uruchamia proces modelowania. Jednym z ważniejszych modeli działania jaki uruchamia wszechstronny rozwój dziecka jest przyjęcie odpowiedzialności oznaczającej

FAIR PLAY – czyste, uczciwe, szlachetne

 • – walki sportowe ( umiejętność wygrywania i przegrywania)
 • – gry i walkę o siebie i innych ( przyznaję – moja wina-będę lepszy)
 • – postępowanie w stosunku do samego siebie ( zdobywanie wiedzy, odżywianie)
 • – postępowanie w stosunkach z ludźmi ( relacje, szacunek)
 • – postawy zwycięscy i dającego przykład ( ustępuję, przepraszam, dziękuję)
 • – postawy sukcesu, który odnosimy dzięki zespołowi ( wygrywam bo nie jestem sam)

Do przyjęcia tych reguł potrzebny jest dobry wzorzec. Wówczas w naturalny sposób dzieci przyjmują go i przenoszą jako nabytą odpowiedzialność do codziennego życia na inne sfery działania – jak rodzina, nauka, praca, inne zajęcia i aktywności społeczne. Tak wiec wynik sportowy jest możliwy tylko w połączeniu z harmonijnym rozwojem dziecka, który od tej pory staje się dla nas zrozumiały i ważny.

WSZECHSTRONNY ROZWÓJ

Na treningu uwzględniamy również ćwiczenia oddechowe, które zwiększają wydolność organizmu, dotleniają mózg dziecka, poprawiają koncentracje oraz pomagają wyciszyć i uspokoić dziecko pod koniec zajęć.

Charakter zabaw oraz ich inspirująca trudność( nogami a nie rękoma) otwiera dziecko na sukces poprzez powtarzalność i możliwość poprawy swoich wyników – pozwala uwierzyć we własne możliwości poprzez wieloetapowość sukcesu.

Poprzez kontakt z zabawami kształtującymi poczucie rytmu dziecko otwiera się na muzykalność i muzykowanie – dźwięki i instrumenty a to przyczynia się do dalszego rozwoju psychoruchowego.

Dominujący na zajęciach ruch ze szczególnym uwzględnieniem ruchu naprzemiennego, uruchamiający motorykę i angażujący układ wzrok-ruch wpływa na potencjał szybkościowy i intelektualny dziecka.

Poprzez powtarzalność zajęć, wykorzystanie ćwiczeń w układach które stają się elementami choreografii – wspomagane zostają procesy związane z rozwojem pamięciMożliwość współdziałania w małym i dużym zespole pozwala rozwijać inteligencję emocjonalną a konkretnie – interpersonalną.

Gra zespołowa, oprócz zaangażowania motorycznego, aktywizuje emocje, których obecność oprócz wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka, odgrywa również istotną rolę przy niwelowaniu stresu. Spontaniczne zabawy dzieci pełne są różnych form rytmicznego ruchu naprzemiennego. Warto więc szukać zajęć, które poprzez swoją formułę, sprzyjają naturalnym mechanizmom rozwoju, umożliwiając doskonalenie procesów integracji bodźców. Integracji rozumianej jako dążenie do spójnej pracy całego organizmu małego i dużego człowieka.

RODZINNA PIŁKA NOŻNA

Treningi są prowadzone przez licencjonowanego trenera Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz conajmiej jednej osoby zaangarzowanej w proces szkoleniowy – instruktor terapii zajęciowej, pedagog, psycholog. Ponadto w treningach mogą brać udział wolontariusze, W charakterze wolontariuszy mogą wziąć udział członkowie lub przyjaciele rodzin biorących udział w treningach – starsze rodzeństwo, dziadek, babcia, wujek itd..

Udział w zajęciach odbywa się na zasadach klubu sportowego. Regulamin Klubu RKS Gdynia jest dostępny na stronie www.futbolrodzinny.pl. Do udziału w treningu potrzebna jest deklaracja uczestnictwa akceptująca zasady klubowe. Deklarację należy potwierdzić na piśmie na pierwszym teningu na druku uzyskanym od trenera lub pobranym ze strony klubowej. Pisemna deklaracja oraz wpłata pierwszej składki w terminie nie dłuższym niż jeden miesiąc od daty rozpoczęcia zajęć oznacza członkostwo w klubie i zgodę na przestrzeganie regulaminu i regularne opłacanie składek do 15 dnia każdego miesiąca za miesiąc w którym wpłacono składkę . Wypowiedzenie członkostwa następuje na piśmie i jest możliwe w miesiącu za który opłacono składkę i rozliczono się z klubem – odbywa się w trybie jednomiesięcznym od daty złożenia pisemnego wypowiedzenia.

Treningi dla dzieci od 4 do 6 lat będą się odbywały

W ramach zajęć przedszkolnych – dowolny dzień tygodnia  11:00 do 12:00

 • Boisko – Zespół Szkół nr 6 – ul.Wrocławska 52 – Redłowo

W ramach zajęć pozalekcyjnych

z rodzicami – w środę 16:30 do 17:30

 • Kompleks Sportowo Rekreacyjny – ul. Wieluńska – Mały Kack

Zapisy do drużyn Piłki Nożnej – RKS Gdynia

Futbol Rodzinny

to zintegrowany program, którego podstawowym elementem są treningi piłki nożnej. Dzięki sformalizowanej i stałej formie futbol rodzinny zawiera elementy kluczowe dla budowania poczucia bezpieczeństwa, umiejętności współpracy, samodyscypliny i motywacji a tym samym  dla rozwoju dziecka. Wdrażana razem z rodzicami strategia szkoleniowa wpływa pozytywnie na harmonijny rozwój dziecka. Zapraszamy do współtworzenia społecznego klubu sportowego oraz regionalnych drużyn piłki nożnej. Naszym podstawowym celem jest zapewnienie możliwości uprawiania sportu wszystkim realizując program społeczny – Kampania Sportu Rodzinnego .

Obecnie prowadzimy nabór uzupełniający dzieci do drużyn piłki nożnej.

 • 4 miejsca – rocznik 2005/2006
 • 3 miejsca   – rocznik 2007/2008
 • 10 miejsc  – rocznik 2009/2010
 • 10 miejsc  – rocznik 2011 i młodsi

Stowarzyszenie RKS Gdynia – Regionalny Klub Sportowy zaprasza do drużyn piłki nożnej chłopców i dziewczęta w wieku 4-13 lat.

Treningi Wakacyjne w Lipcu:

GCS – KLATKA , ul.Olimpijska 5 – poniedziałek, piątek – godzina 16:40

Mecze z możliwym udziałem rodziców dla dzieci 2009 i starszych :  – sobota albo niedziela –  w godzinach uzgodnionych w powiadomieniu SMS

Zapisy bezpośrednio na treningach u Trenera UEFA C

Przed udziałem w pierwszym treningu  proszę zadzwonić w celu potwierdzenia terminu i miejsca treningu. – tel.: 509-611-795

Ponadto zapraszamy do zgłaszania szkolnych, parafialnych, podwórkowych drużyn piłki nożnej które w ramach klubu mogą uzyskać umocowanie formalne, zapewnienie autonomii oraz wsparcie

Pozostałe informacje i dokumenty dostępne na stronie www.futbolrodzinny.pl lub zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Uwaga – Godziny i dni treningów widoczne poniżej na plakacie w nowym sezonie po wakacjach mogą ulec zmianie

http://rksgdynia.pl/futbolrodzinny/wp-content/uploads/2018/04/rewers-ulotki-ok.pdf 

 

 

 

 

 

Integracja Sobota_14-04-2018

Szanowni Państwo

Członkowie – Rodzice i Zawodnicy RKSGdynia

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom i rodzicom, którzy wzięli udział w przygotowaniu naszego baneru reklamowego we wtorek 10-04-2018. Udział w takich przedsięwzięciach pokazuje możliwości naszego klubu i stanowi o jego sile i pozycji wśród Gdyńskich Organizacji Pozarządowych i Klubów Sportowych. Nie długo informacja o naszym klubie zostanie zamieszczona na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Sportu.

W ramach trwających wydarzeń integracyjnych klubu podczas Kampani 1%  spotykamy się na oficjalnym  wywieszeniu Naszego baneru, które nastąpi w sobotę 14 kwietnia o godz. 12:00.

Spotykamy się o godzinie 12:00 w kompletnych strojach klubowych – na parkingu przy bulwarze – koniec ul. Piłsudskiego zbiegający się z bulwarem

O godz. 12:50 swoją osobą zaszczyci nas wiceprezydent Gdyni Pan Michał Guć, który również na części dla niego przeznaczonej dopisze coś od siebie.

Na godz.13:00 przewidziane jest wspólne zdjęcie wszystkich przybyłych organizacji. od 12 do 13 będziemy rozdawać ulotki i breloczki 1% otrzymane od GCOP.

W związku ze znaczeniem tego typu przedsięwzięć bardzo proszę o liczny udział
– członków zwyczajnych stowarzyszenia 
– członków uczestników rodziców i dzieci.

Aby być na tym ważnym wydarzeniu Zarząd RKS Gdynia zrezygnował z udziału w innych prywatnych wydarzeniach.

Klub RKSGdynia jest organizacją działającą w formie stowarzyszenia . To Państwo współtworzycie ta organizację dzięki swojej obecności. Zapraszamy do realizacji Państwa celów zgodnych ze statutem organizacji jak również do pracy społecznej dla dobra naszych dzieci.

W związku z wagą wydarzenia nadajemy jej statut wydarzenia sportowego w którym udział jest obowiazkowy.

Bardzo proszę o potwierdzenie przeczytania tej wiadomości jak również potwierdzenie ( poprzez wysłanie SMS-a o treści ” RKS-14” ) lub usprawiedliwienie nieobecności na powyższym wydarzeniu.

Trening Integracyjny-10-04-2018-GCOP ul. 3 Maja 27/31

We wtorek 10 kwietnia 2018 roku w godzinach 17:00 do 19:00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych ul. 3 Maja 27/31 odbędzie się Trening Integracyjny  klubu RKS Gdynia z udziałem rodziców i gości . Celem treningu jest wspólne wykonanie technikami plastycznymi baneru reklamującego działalność klubu i stowarzyszenia RKS Gdynia.

Zawodnicy i rodzice mogą zaprosić na ten trening przyjaciół i znajomych. Ze względu na znaczenie  integracyjne i merytoryczne udział w treningu dla członków (uczestników i ich opiekunów- zawodnicy i rodzice) klubu jest obowiązkowy.

W trakcie spotkania wybierzemy najlepsze hasła reklamowe zachęcające do udziału w drużynach oraz do wspierania działalności stowarzyszenia poprzez przekazanie 1 % podatku PIT i napiszemy je na banerze reklamowym dlatego każdy powinien wymyślić swoje hasło i przeczytać je podczas spotkania.

W trakcie spotkania będzie można przekazać swoje uwagi i związane z nimi pomysły dotyczące działalności sekcji piłkarskiej i stowarzyszenia.

W celu sprawnego wykonania szkicu na arkuszu 0,9 x 5,0 metrów potrzebny jest rzutnik multimedialny. Proszę o informację jeżeli ktoś może zorganizować rzutnik i użyczyć na czas treningu tj we wtorek 10-04-18 w godz 17-19.


W sobotę 14 kwietnia na Bulwarze Gdyńskim odbędzie się promocja klubu poprzez

 • wywieszenie wykonanego baneru reklamowego
 • obecność członków klubu
 • rozdawanie materiałów reklamowych

Dokładna godzina i miejsce sobotnich aktywności zostanie podana w przyszłym tygodniu

Błogosławionej Paschy – Wesołych Świąt 

Błogosławionej Paschy – Wesołych Świąt – wielu prawdziwych przyjemności i satysfakcji płynących z pokonywania życiowych trudności, wzajemnego zrozumienia na tej drodze, którego możemy uczyć się podczas sportowych wyzwań – życzy obecnym i byłym członkom oraz sympatykom zarząd klubu RKS Gdynia

 

Termin Turnieju O Puchar Tymbarku

Informuję, że finały powiatowe rozgrywek o Puchar Tymbarku w powiecie Gdynia dla kategorii u-8, u-10 i u-12 chłopców odbędą się w według niżej podanych terminów na krytym boisku ze sztuczną nawierzchnia w Gdyni Dąbrowej przy ul. Nagietkowej 73


Kategoria u-10 2008 i młodsi    –  29/11/2017 godz. 9:00
Kategoria u-12 2006 i młodsi    –  30/11/2017 godz. 9:00

Zabieracie Państwo wszystkie niezbędne dokumenty:
1. Liste zgłoszeniowa wydrukowaną z portalu laczynaspilka.pl podpisana
przez osobę odpowiedzialną za podmiot, który reprezentujecie
2. Legitymacje szkolne
3. Oryginalne podpisane zgody rodziców dzieci na udział w turnieju.

Organizatora proszę o zebranie oraz poźnijesze przesłanie formularzy i
zgód rodziców.