Mecze Rodzinne

Regulamin Meczów Rodzinnych

§1

Mecze rodzinne lub inne wydarzenia sportowe  zwane dalej meczami rodzinnymi są organizowane przez kadrę klubu RKS Gdynia

§2

Mecze Rodzinne są organizowane: – w weekendy w soboty albo w niedziele w godzinach popołudniowych.(np. 13-19 ) na obiekcie:

–     Kompleks Sportowo Rekreacyjny – Wieluńska
–     na innych obiektach wskazanych w komunikacie lub SMS-ie informującym o Meczu Rodzinnym

§4

Informacja o organizacji Meczu Rodzinnego i godzinie jego rozpoczęcia jest podawana – w przed dzień lub w dniu meczu najpóźniej na 60 minut przed rozpoczęciem poprzez komunikat na stronie klubowej oraz wysłanie sms-a do osób które wyraziły chęć uczestnictwa w meczach , zarejestrowały się na stronie www.futbolrodzinny.pl oraz do członków lub wychowanków klubu . Zarząd i kadra klubu RKS Gdynia zastrzega możliwość nie zorganizowania meczu – wówczas informacja o terminie i godzinie meczu nie jest wysyłana.

§5

Mecze Rodzinne są przeznaczone dla:
– dzieci należących do klubu RKS Gdynia i ich rodziców
– członków, wychowanków i przyjaciół stowarzyszenia i klubu RKS Gdynia i ich rodziców
– dzieci z rodzicami nie będącymi członkami klubu, którzy wypełnili deklarację uczestnictwa w meczach
– innych dorosłych, którzy wypełnili deklarację uczestnictwa w meczach

Lista wychowanków klubu jest podana na stronie klubu.

§6

Przed wzięciem udziału w meczu każdy jego uczestnik nie będący członkiem klubu ( rodzic w imieniu dziecka albo dorosły) jest zobowiązany do wypisania i podpisania „Deklaracji uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez klub RKS Gdynia. Podpisana jednorazowa lub bezterminowa deklaracja na Mecze Rodzinne wg wzoru załączonego do tego regulaminu jest warunkiem uczestnictwa w meczach rodzinnych lub innych wydarzeniach organizowanych przez RKS Gdynia skierowanych do członków stowarzyszenia oraz ogółu społeczeństwa.

§7

Udział w meczach rodzinnych nie zależnie od członkostwa w klubie ma charakter nie zobowiązujący – każdy kto zadeklarował uczestnictwo na warunkach określonych w deklaracji może wziąć udział w dowolnej ilości Meczów Rodzinnych w dowolnym terminie.

§8

Mecze Rodzinne nie są treningami rozumianymi jako zajęcia prowadzone pod nadzorem trenera. Dzieci, które nie są zawodnikami klubu pozostają na meczu pod nadzorem rodziców lub bez nadzoru za zgodą rodziców. Każdy uczestnik Meczu Rodzinnego może się włączyć do gry lub zakończyć grę w każdej chwili po uprzednim powiadomieniu przedstawiciela organizatorów – osoba z gwizdkiem wybierająca składy. Przy czym kodeks Fair-Play i wynikające z niego odpowiedzialności tym bardziej obowiązują zawodników RKS Gdynia jako przykład dla innych w szczególności nowych uczestników meczów.

§9

Każdy uczestnik Meczów Rodzinnych poprzez przynależność do klubu lub podpisaną deklarację uczestnictwa w meczach przyjmuje na siebie odpowiedzialność Fair Play a w szczególności poniższe zasady bezpieczeństwa meczu rodzinnego:
– dorosły uczestnik lub starszy od swojego przeciwnika o więcej niż 2 lata nie może zagrywać górnej piłki znajdując się przed dzieckiem lub młodszym uczestnikiem
– bezpośrednia walka o piłkę z młodszym uczestnikiem jest możliwa z zachowaniem zasady asekuracji przed upadkiem młodszego zawodnika
– jeżeli na bramce znajduje się młodszy uczestnik nie wolno strzelać w sposób który mógłby spowodować mocne uderzenie piłką
– nie dopuszczalna jest nie adekwatna do masy gra ciałem lub odpychanie rękoma młodszego od siebie przeciwnika

– ze względów bezpieczeństwa zabrania się gry w korkach plastikowych lub metalowych

§10

Stowarzyszenie RKS – Regionalny Klub Sportowy jako organizator Meczów Rodzinnych zastrzega sobie prawo do zmian i uzupełnień tego regulaminu oraz tekstu deklaracji  dla osób nie będących członkami klubu w dowolnym momencie bez powiadomienia. Każdy podpisujący deklarację uczestnictwa w meczach rodzinnych zobowiązuje się do bieżącego zapoznania się z treścią regulaminu dostępnego na stronie:

www.futbolrodzinny.pl

poniżej wzór deklaracji do gry w meczach rodzinnych

deklaracja-mecze-rodzinne-090916

Ubranie podczas treningów i meczy zimowych

Zawodnik powinien być wyposażony w:

  1. Odzież termalną – spodnie i bluza – ubieramy bezpośrednio na skórę
  2. Koszulkę sportową – może być koszulka klubowa lub inna na zmianę – uwaga ta warstwa jest bardzo ważna do pochłaniania wilgoci
  3. Polar lub inna ciepła bluza z kołnierzem zapinanym pod szyję- uwaga – grubość uzależniona od temperatury ( temperatura dodatnia – cienki polar, temperatura ujemna – grubszy)
  4. Kurtka przeciwdeszczowa z atestem szczelnosci
  5. Cienka czapka – jednowarstwowa, nie wełniana
  6. Cienki komin – jednowarstwowy, nie wełniany
  7. Cienkie rękawiczki – polar lub materiał przepuszczalny
  8. Buty adekwatne do warunków ( w przypadku mokrego śniegu – zakładamy buty zimowe z gumową podeszwą    – letnie buty do piłki nożnej mogą być zastosowane po uprzednim zaimpregnowaniu tak aby nie wchłaniały  wody
  9. Skarpety odpowiednio grube w zależności od warunków

Odzież sportowa na zimę dostepna w sklepach sportowych – najtaniej 4F i Kipsta – Decatlon

Artykuł dotyczący aktywności jesienią i zimą – TUTAJ

Zwracamy uwagę że najczęstszą przyczyną przeziębień dzieci jest zbyt rzadkie i zbyt krótkie ich przebywanie na świeżym powietrzu.